Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Policja aresztowała czterech cyberprzestępców i udaremniła ataki malware

18 kwietnia ukraińska Cyberpolicja aresztowała w Kijowie podejrzanego (28 l.) o współpracę z gangami ransomware Conti i LockBit oraz o przeprowadzenie co najmniej jednego ataku oprogramowaniem ransomware. Akcja była częścią „Operacji Endgame", w ramach której zajęto ponad 100 serwerów na całym świecie, wykorzystywanych do przeprowadzania ataków z użyciem złośliwego oprogramowania.

Główne działania w ramach operacji przeprowadzono w dniach 27–29 maja 2024 r.: obejmowały dotychczas 16 przeszukań na terenie całej Europy, w wyniku których zatrzymano cztery osoby, jedną w Armenii i trzy na Ukrainie.

W operację Endgame zaangażowane były siły policyjne z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Holandii, a ich działania były koordynowane przez Europol. „To największa w historii operacja przeciwko botnetom, które odgrywają główną rolę w rozprzestrzenianiu oprogramowania ransomware." (tłumaczenie własne) - poinformował Europol.

„W toku śledztwa ustalono, że jeden z głównych podejrzanych zarobił co najmniej 69 milionów euro w kryptowalutach, wynajmując infrastrukturę przestępczą w celu rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania. Transakcje podejrzanego są na bieżąco śledzone, uzyskano nakaz zabezpieczenia środków które zostaną ujawnione w toku realizowanych działań." (tłumaczenie własne) – napisał Europol w swoim komunikacie prasowym.

Film z przeszukania w ramach Operacji Endgame na Ukrainie można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=be5XS4RUai4 


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.europol.europa.eu/media-press/newsroom/news/largest-ever-operation-against-botnets-hits-dropper-malware-ecosystem

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER