Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Amerykańskie organy ścigania zabezpieczyły kryptowaluty i aresztowały administratora botnetu 911 S5

29 maja b.r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformował o przeprowadzeniu międzynarodowej operacji mającej na celu wyłączenie botnetu 911 S5 wykorzystywanego do przeprowadzania cyberataków, oszustw na dużą skalę, wykorzystywania dzieci, wymuszania haraczy, gróźb bombowych i naruszeń ograniczeń eksportowych.

Amerykańskie organy ścigania, wspierane przez funkcjonariuszy z Singapuru, Tajlandii i Niemiec, aresztowały administratora botnetu YunHe Wanga (35), przejęły infrastrukturę i aktywa oraz nałożyły sankcje na podejrzanego i osoby z nim współdziałające. Według komunikatu prasowego Departamentu Sprawiedliwości Wang otrzymał około 99 mln dolarów z tytułu swojej działalności przestępczej w okresie od 2018 r. do lipca 2022 r.

„Agenci i funkcjonariusze przeszukali nieruchomości, zajęli aktywa o wartości około 30 milionów dolarów i zidentyfikowali dodatkowe mienie podlegające przepadkowi o wartości około 30 milionów dolarów. W ramach operacji przejęto także 23 domeny i ponad 70 serwerów stanowiących podstawę usługi proxy Wanga (...). Przejmując wiele domen powiązanych historycznie z [botnetem] 911 S5, a także kilka nowych domen i usług bezpośrednio powiązanych z próbą odtworzenia usługi, rząd skutecznie położył kres wysiłkom Wanga zmierzającym do dalszej wiktymizacji osób za pośrednictwem nowo utworzonej usługi Clourouter.io i zamknął możliwości dalszego wykorzystywania ich urządzeń [do działalności przestępczej]." (tłumaczenie własne) - poinformował Departament Sprawiedliwości USA w swoim komunikacie prasowym. 

Ponadto analitycy śledczy blockchain wynajęci przez organy ścigania do śledzenia aktywów kryptograficznych Wanga poinformowali, że ​​adresy powiązane z Wangiem zawierają obecnie kryptowaluty o wartości ponad 130 milionów dolarów.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/opa/pr/911-s5-botnet-dismantled-and-its-administrator-arrested-coordinated-international-operation 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER