Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Klient crypto-security.pl odzyskał 8280 dolarów utracone w wyniku oszustwa kryptowalutowego

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w zeszłym tygodniu ofiara przestępstwa kryptowalutowego i Klient crypto-security.pl z Hiszpanii odzyskał 8280 dolarów w kryptowalutach, które utracił w wyniku oszustwa inwestycyjnego w maju 2023 r.

O toczącym się postępowaniu informowaliśmy w naszym biuletynie z 1 marca b.r. i 16 kwietnia b.r. Od ostatniej informacji udało się potwierdzić, że nasz Klient otrzymał do swojego własnego portfela zwrot wcześniej zabezpieczonych przy naszym wsparciu kryptowalut o wartości 8280 USD. Stanowi to część środków zabezpieczonych w tej sprawie, nadal dokładamy wszelkich starań, by naszemu Klientowi/ofierze przestępstwa jak najszybciej została zwrócona pozostała część zabezpieczonych kryptowalut.

Pokrzywdzony i Klient crypto-security.pl utracił 1.125287 BTC (o ówczesnej wartości około 30 000 EUR) w maju 2023 r. poprzez wysłanie kryptowaluty na portfel przestępców. W czerwcu 2022 r., gdy pokrzywdzony zorientował się, że rzekoma „inwestycja" była oszustwem, skontaktował się z naszym zespołem szybkiego reagowania i wkrótce potem rozpoczęliśmy pracę.


Pierwsza część to praca analityczna, w rezultacie której zidentyfikowaliśmy punkty wymiany, których oszuści używali do wymiany wyłudzonych BTC na inną kryptowalutę (Giełda 1). Dzięki współpracy z hiszpańską policją która prowadziła śledztwo - Policia Judicial - udało sie uzyskać historię przelewów z kont przestępców na Giełdzie 1, a następnie ustaliliśmy dalsze punkty wypłaty/wymiany, które otrzymały skradzione środki (Giełda 2).

Obydwie giełdy współpracowały z hiszpańską policją i szybko udzieliły żądanych informacji. W rezultacie konta przestępców zostały zablokowane a znajdujące się na nich kryptowaluty zabezpieczone.

W zeszłym tygodniu nasz Klient otrzymał zwrot części zabezpieczonych przy naszej pomocy kryptowalut. O dalszym rozwoju wydarzeń będziemy informować na bieżąco. Zabezpieczenie i zwrot kryptowalut było możliwe dzięki szybkiej reakcji ofiary, dobrej współpracy z giełdami kryptowalut oraz właściwym działaniom funkcjonariusza organu ścigania prowadzącego śledztwo. Nasz zespół crypto-security cały czas zapewnia wsparcie analityczne i doradztwo w tym postępowaniu.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Uzyskaj więcej informacji na temat tej sprawy - napisz do nas: info@crypto-security.pl 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER