Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Członkowie grupy hakerskiej CLOP aresztowani na Ukrainie

Ukraińska policja we współpracy z amerykańskimi i koreańskimi organami ścigania aresztowała przestępców związanych z grupą hakerską CLOP i zabezpieczyła infrastrukturę wykorzystywaną do ataków ransomware i prania brudnych pieniędzy z cyberprzestępczości.

Przeszukania i aresztowania miały miejsce w obwodzie kijowskim na Ukrainie. 6 osób zostało aresztowanych, a wiele nieruchomości, luksusowych samochodów i sprzętu komputerowego zostało zabezpieczone przez organy ścigania wraz z 185.000 dolarów w gotówce.

Ofiarami ataków hakerskich CLOP są międzynarodowe firmy, takie jak Shell, sieć supermarketów Kroger, Bank Rezerwy Nowej Zelandii, a także wiele uniwersytetów i innych organizacji. Całkowite szkody wyrządzone przez ataki grupy szacuje się na ok. 500 milionów dolarów. Główni podejrzani stojący za atakami CLOP nie zostali jeszcze zatrzymani i przypuszczalnie znajdują się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/ukraine-arrests-clop-ransomware-gang-members-seizes-servers/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER