Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Amerykańskie organy ścigania zabezpieczyły 2.3 miliona dolarów pochodzące z oszustw kryptowalutowych

13 marca b.r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformował, że zabezpieczył kryptowaluty o wartości około 2.3 miliona dolarów na dwóch rachunkach kryptowalutowych na giełdzie Binance. Obecnie Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych podejmuje kroki mające na celu konfiskatę zajętych kryptowalut, tj. 299,457.4 USD Coin (USDC), 1,455,305.997648 Tether (USDT), 102,278.515015 Tron (TRX), 3,032.1689461 Solana (SOL), 67.79400436 Binance Coin (BNB), 13,703.955431 Cardano (ADA) oraz 0.54151495 Ether (ETH).

„Zgodnie z dokumentacją sądową, mieszkaniec Massachusetts padł ofiarą oszustwa tzw. romance scam i namówiony do przesłania ponad 400 000 dolarów do portfela kryptowalut prowadzonego przez legalną giełdę kryptowalut. Część tych środków została następnie przeniesiona do innych portfeli, a ostatecznie zdeponowana na giełdzie Binance. Zlokalizowano dwa konta Binance na które wpłacono część środków a kryptowaluty zabezpieczono w styczniu 2024 r. Śledztwo wykazało, że na konta, na których zajęto kryptowaluty, wpłacane były również środki 36 innych ofiar oszustw ze Stanów Zjednoczonych" (tłumaczenie własne) – poinformowało Biuro Prokuratora USA w dystrykcie Massachusetts w swoim komunikacie prasowym.

Przestępcy stojący za tymi oszustwami z reguły korzystają z portali randkowych, serwisów z ofertami pracy i komunikatorów internetowych, aby zdobyć zaufanie ofiar, a następnie "wspominają" o możliwościach inwestycji w kryptowaluty lub rynki forex. Ofiary są przekonane, że osiągają ponadprzeciętne zyski i są nakłaniane do coraz to większych inwestycji. W końcu okazuje się, że nie mogą wypłacić żadnych pieniędzy ze swojego wirtualnego konta.


Oszustwa inwestycyjne są obecnie bardzo szeroko wykorzystywane do kradzieży pieniędzy lub kryptowalut. Aby uchronić się przed tego typu zagrożeniem:

- nigdy nie ufaj brokerowi lub doradcy inwestycyjnemu, którego nigdy nie poznałeś osobiście,
- nigdy nie udostępniaj nikomu swojego komputera lub konta w banku lub na giełdzie kryptowalut,
- nigdy nie podawaj informacji o swojej karcie kredytowej ani danych osobistych lub bankowych w niezweryfikowanych usługach internetowych.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa inwestycyjnego, skontaktował się z tobą broker lub firma inwestycyjna oferująca ponadprzeciętne zyski i wysłałeś kryptowalutę na ich polecenie - skontaktuj się z nami niezwłocznie pod adresem info@crypto-security.pl 


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/usao-ma/pr/united-states-files-forfeiture-action-recover-cryptocurrency-traceable-pig-butchering 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER