Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Hakerzy ukradli z FixedFloat 26 milionów dolarów w BTC i ETH

W dniach 16-17 lutego hakerzy przełamali zabezpieczenia platformy FixedFloat i uzyskali dostęp do portfeli giełdy w sieci Ethereum i Bitcoin. Następnie ukradli 409 BTC o wartości około 21 milionów dolarów i 1728 ETH o wartości około 4,8 miliona dolarów. W sumie z portfeli platformy wypłynęło około 26 milionów dolarów w kryptowalutach.

FixedFloat jest bardzo popularnym serwisem wymiany kryptowalut tzw. "non-custodial", tzn. nieprzechowującym środków klientów. Żadne środki użytkowników nie zostały skradzione – hakerzy ukradli jedynie aktywa należące do platformy. Niemniej jednak w wyniku włamania serwis nie zdołał przetworzyć około 30 zleceń wymiany - zespół FixedFloat obiecał zwrot środków każdemu użytkownikowi, którego transakcja nie została sfinalizowana.

Wyspecjalizowana firma zajmująca się zaawansowaną analizą blockchain śledzi skradzione środki, aby określić punkty wypłaty/wymiany, które hakerzy wykorzystają w procesie prania skradzionych aktywów. Część z nich została już ustalona.

Portfel ETH hakerów można śledzić tutaj: https://etherscan.io/address/0x85c4fF99bF0eCb24e02921b0D4b5d336523Fa085 
Portfel BTC hakerów jest dostępny tutaj: https://btc.cryptoid.info/btc/address.dws?bc1q2skp47p9f5mr4n4m27k66v0l68gh3xdd7ad4e5.htm 

Platforma FixedFloat po krótkiej przerwie wznowiła normalne działanie. Po zakończeniu dochodzenia giełda zobowiązała się opublikować dokładny raport na temat incydentu i zapewniła pełną przejrzystość swoich działań.

 
Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cointelegraph.com/news/fixed-float-confirms-26m-exploit-bitcoin-ether 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER