Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Niemieckie organy ścigania zabezpieczyły 50 000 BTC

30 stycznia 2024 r. Urząd Policji Kryminalnej Saksonii ogłosił, że zabezpieczył prawie 50 000 bitcoinów o wartości 2 miliardów euro w toku śledztwa dotyczącego naruszenia praw autorskich i prania brudnych pieniędzy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Generalna w Dreźnie, Urząd Policji Kryminalnej Saksonii oraz zespół śledczy Urzędu Skarbowego Lipsk II jako Saksońska Zintegrowana Jednostka Dochodzeniowa (INES) przy wsparciu Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej (BKA), FBI i monachijskiej firmy specjalizującej się w kryminalistyce IT.

„To największe jak dotąd zabezpieczenie Bitcoinów przez organy ścigania w Republice Federalnej Niemiec. Bitcoiny zostały zabezpieczone po tym, jak podejrzany dobrowolnie przesłał je na oficjalny portfel udostępniony przez BKA. Oznacza to, że ostateczna decyzja co do konfiskaty i przeznaczenia Bitcoinów jeszcze nie zapadła." (tłumaczenie własne) – napisał w swoim oświadczeniu Urząd Policji Kryminalnej Saksonii.

Śledztwo prowadzone jest przeciwko dwóm podejrzanym: 40-letniemu Niemcowi i 37-letniemu Polakowi, którzy w latach 2008–2013 prowadzili popularną platformę piracką o nazwie Movie2k. W zamian za opłaty członkowskie udostępniali użytkownikom linki do oglądania lub pobierania filmów i programów telewizyjnych, a następnie wymieniali otrzymane opłaty na Bitcoiny. Jeden z podejrzanych zdecydował się uzyskane w ten sposób Bitcoiny dobrowolnie przekazać Federalnemu Biuru Policji Kryminalnej (BKA).


 Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.polizei.sachsen.de/de/MI_2024_103935.htm 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER