Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


86 milionów dolarów w kryptowalutach skradzione w Sylwestra z Orbit Chain 

31 grudnia 2023 r. niezidentyfikowani (jeszcze) hakerzy włamali się do zdecentralizowanego protokołu cross-chain Orbit Bridge i ukradli 30 milionów USDT, 10 milionów USDC, 10 milionów DAI, 9500 ETH i 230 WBTC - całość o wartości około 86 milionów dolarów.

Nie ustalono jeszcze, w jaki sposób hakerzy uzyskali dostęp do protokołu i wypłacili tokeny. Skradzione USDT i WBTC zostały później zamienione na ETH. USDC zostały zmienione na DAI. Transakcje z Orbit Bridge na portfele hakerów można znaleźć tutaj: https://etherscan.io/address/0x1bf68a9d1eaee7826b3593c20a0ca93293cb489a#tokentxns

Zaatakowany protokół został wyłączony do odwołania. Zespół Orbit Chain współpracuje z międzynarodowymi organami ścigania i prowadzi analizę zdarzenia. Dodatkowo opublikowano ostrzeżenie przed fałszywymi kontami na platformie X (dawniej Twitter), które oferują szybki zwrot utraconych tokenów za opłatą. Użytkownicy którzy utracili tokeny powinni się kontaktować z obsługą serwisu jedynie poprzez oficjalne konto Orbit Chain.

 
Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cryptopotato.com/new-year-new-attack-orbit-bridge-drained-for-82m/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER