Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Hiszpański sąd postanowił o zwrocie 34 750,00 EUR do klienta crypto-security

W dniu 22 listopada 2023 roku Sąd Pierwszej Instancji w Xativa w Hiszpanii zarządził zwrot kwoty 34 750,00 EUR w kryptowalutach naszemu klientowi – ofierze oszustwa kryptowalutowego. Do oszustwa doszło w okresie od lutego do marca 2022 roku. Dodatkowo klient otrzymał również zwrot wszelkich wydatków które poniósł na zapłatę za nasze usługi. Łączna wartość zajętych kryptowalut wyniosła 51 000,00 EUR.

Jest to finał postępowania wszczętego w kwietniu 2022 roku. Nasz klient zgłosił wówczas stratę 0,93763815 BTC o ówczesnej wartości 34 750,00 EUR. Nasi analitycy śledczy blockchain zidentyfikowali serwisy kryptowalutowe wykorzystane przez oszustów do wymiany/wypłaty skradzionych kryptowalut.

Następnie skontaktowaliśmy się z punktami wypłaty/wymiany i zapewniliśmy pomoc analityczną w śledztwie prowadzonym przez hiszpańską Policję Sądową (Policia Judicial). Policja szybko skontaktowała się z giełdami, zamroziła podejrzane rachunki i przekazała dane naszym ekspertom do dalszej analizy. Na podstawie otrzymanych danych nasz zespół przygotował szczegółowe instrukcje dla funkcjonariuszy i pomógł w zablokowaniu rachunków w celu finalnego odzyskania skradzionych środków. Konta przestępców zostały zablokowane, a ofiara przestępstwa otrzymała zwrot całości utraconych środków oraz wszystkich wydatków poniesionych w postępowaniu (w tym koszty i prowizje crypto-security.pl).

Pomyślne odzyskanie kryptowalut było możliwe dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonego, dobrej współpracy z giełdami kryptowalut oraz profesjonalnym działaniom funkcjonariusza policji prowadzącego śledztwo. Nasz zespół śledczy crypto-security.pl zapewnił wsparcie analityczne i doradztwo w procesie śledzenia i odzyskiwania kryptowalut. Sprawa ta to dobry przykład pokazujący, że szybka reakcja osoby pokrzywdzonej wraz z profesjonalną analizą blockchain może doprowadzić do pozytywnego zakończenia śledztwa i odzyskania utraconych środków.

 
Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Uzyskaj więcej informacji na temat tej sprawy - napisz do nas: info@crypto-security.pl 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER