Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Amerykańskie organy ścigania zabezpieczyły 9 milionów dolarów w USDT pochodzące z oszustw kryptowalutowych

21 listopada 2023 r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że zabezpieczył 9 milionów dolarów w Tether - kryptowalucie powiązanej z dolarem amerykańskim. „Zabezpieczone środki pochodziły z adresów portfeli kryptowalutowych powiązanych z grupą przestępczą, która poprzez oszustwa kryptowalutowe i tzw. romance scam oszukała ponad 70 osób" (tłumaczenie własne) – poinformował Departament Sprawiedliwości USA w swoim oświadczeniu.

Przestępcy przekonywali swoje ofiary do dokonywania wpłat kryptowalut w celu inwestowania w rzekomo zaufane firmy i giełdy kryptowalut, podczas gdy firmy te w rzeczywistości nie istniały. Kryptowaluty trafiały do portfeli oszustów i przesyłane były dalej za pośrednictwem wielu portfeli i usług w celu ich wyprania. Oszuści stosowali również techniki chain hopping, aby utrudnić stwierdzenie przestępczego pochodzenia funduszy.

Amerykańskiej Secret Service, we współpracy z analitykami śledczymi blockchain, udało się wyśledzić środki i zabezpieczyć je w ramach prowadzonego śledztwa.

Jest to drugi sukces władz USA w ostatnich dniach. Następuje on po ogłoszonej 20 listopada 2023 r. blokadzie tokenów USDT o wartości 225 milionów dolarów uzyskanych przez przestępców w wyniku oszustw internetowych typu "romance scam". Fundusze zostały zamrożone w zewnętrznych, prywatnych portfelach powiązanych z syndykatem zajmującym się handlem ludźmi w Azji Południowo-Wschodniej.

O tej największej blokadzie USDT w historii pisaliśmy w zeszłym tygodniu w naszym newsletterze - link tutaj: https://crypto-security.pl/index.php?newsletter&displayArchive=120 


Po zakończeniu śledztwa środki powinny zostać zwrócone ofiarom oszustwa. O dalszym rozwoju sytuacji w tej sprawie będziemy Państwa na bieżąco informować.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa lub ataku phishingowego - niezwłocznie skontaktuj się z nami pod adresem info@crypto-security.pl 

 
Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/opa/pr/cyber-scam-organization-disrupted-through-seizure-nearly-9m-crypto 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER