Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Giełdy zablokowały 2 milionów dolarów w kryptowalutach pochodzące z ataku na użytkowników Atomic Wallet

Największe scentralizowane giełdy kryptowalutowe zablokowały kryptowaluty o wartości około 2 000 000 dolarów przesłane do nich przez hakerów po ataku na użytkowników Atomic Wallet. Kryptowaluty o łącznej ówczesnej wartości około 35 mln dolarów zostały skradzione w dniach 2-3 czerwca b.r. prawdopodobnie przez północnokoreańską grupę hakerską znaną jako Lazarus.  

Wybrani przez obsługę Atomic Wallet analitycy śledczy blockchain rozpoczęli śledzenie skradzionych kryptowalut. Zaawansowana analiza blockchain wykazała, że skradzione środki były przenoszone pomiędzy portfelami, mikserami i różnymi blockchainami (tzw. chain hopping). Około 2 000 000 dolarów w skradzionych kryptowalutach odnaleziono na największych scentralizowanych giełdach, które zgodziły się je zablokować.

Fundusze powinny teraz zostać postawione do dyspozycji organów ścigania w celu zajęcia ich w ramach prowadzonego śledztwa, a następnie zwrócone do pokrzywdzonych użytkowników Atomic Wallet.

Będziemy Was informować na bieżąco o nowych informacjach w tej sprawie.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cointelegraph.com/news/atomic-wallet-freezes-two-million 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER