Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Analiza blockchain pomogła zidentyfikować osobę stojącą za atakami typu SIM swap

Kanadyjski oszust znany jako Yahya został zdemaskowany w związku ze swoim rzekomym udziałem w atakach na konta i portfele kryptowalutowe różnych użytkowników X/Twittera polegających na podmianie kart SIM. W wyniku ataków skradziono ponad 4,5 miliona dolarów. Oszust otrzymał ponad 390 ETH (o wartości około 720 000 dolarów) jako swój udział w dochodach z tej przestępczej działalności.

Adres portfela Yahya został ujawniony po przeprowadzonym (udanym) ataku w lipcu 2023 r. i oszustwie na kwotę 250 000 dolarów (równowartość 136 ETH). Analiza adresu portfela Yahya powiązanego z tym oszustwem ujawniła wspólną cechę ataków – ten sam adres został ponownie wykorzystany do płatności związanych z atakami typu SIM swap, skutecznie łącząc podejrzanego również z tymi przestępstwami.

Yahya wydał tysiące dolarów pochodzących z ataków na zakup drogich zegarków i praw do różnych piosenek. Okazało się, że wspierał też wcześniej Benzinga - portal finansowy z siedzibą w Detroit. Dane osobowe oszusta nie zostały jeszcze ujawnione, ale wymierzenie mu sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu.

Portfel Yahyi możesz zobaczyć tutaj: https://etherscan.io/address/0x7da33a98247b584b0070355881be9085126b53e1 

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cryptopotato.com/zachxbt-exposes-canadian-scammer-yahya-in-multiple-sim-swap-attacks-leading-to-4-5m-theft/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER