Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


FBI zablokowało Qakbot i przejęło kryptowaluty o wartości 8 milionów dolarów

29 sierpnia b.r. FBI i europejskie organy ścigania poinformowały o międzynarodowej operacji mającej na celu usunięcie złośliwego oprogramowania i zablokowanie działania botnetu Qakbot, wykorzystywanego w atakach typu ransomware i innych cyberprzestępstwach, które spowodowały setki milionów dolarów strat wśród osób fizycznych i firm na całym świecie .

Operacja organów ścigania miała miejsce w USA, Francji, Niemczech, Holandii, Rumunii, Łotwie i Wielkiej Brytanii. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zabezpieczył od hakerów ponad 8 milionów dolarów w kryptowalutach.

Szkodliwe oprogramowanie i botnet, składający się z około 700 000 zainfekowanych komputerów na całym świecie, były wykorzystywane przez rosyjskojęzyczne gangi zajmujące się oprogramowaniem ransomware do ataków i wymuszania okupu od podmiotów świadczących usługi opieki zdrowotnej, operatorów infrastruktury krytycznej i agencji rządowych na całym świecie.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.fbi.gov/news/stories/fbi-partners-dismantle-qakbot-infrastructure-in-multinational-cyber-takedown 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER