Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Północnokoreański Lazarus ukradł 97 milionów dolarów i przygotowuje się do wypłaty 40 milionów dolarów

Owiana złą sławą północnokoreańska grupa hakerska znana jako Lazarus jest podejrzana o przeprowadzenie dwóch niedawnych ataków hakerskich na serwisy kryptowalutowe.

W wyniku ataku z 23 lipca b.r. serwis Alphapo utracił kryptowaluty o wartości około 60 milionów dolarów. Alphapo to scentralizowany dostawca płatności kryptowalutowych dla witryn hazardowych, serwisów e-commerce i innych platform internetowych.
Ponadto estoński dostawca kryptowalutowych usług płatniczych CoinsPaid ogłosił, że 22 lipca b.r. padł ofiarą cyberataku, w wyniku którego skradziono kryptowaluty o wartości 37 200 000 dolarów.

Zaawansowana analiza blockchain pozwoliła ustalić, że część skradzionych środków została przeniesiona na scentralizowane giełdy, takie jak Bitget i Bybit. Metoda prania funduszy wskazuje, że za obydwoma atakami stoi północnokoreańska grupa hakerska Lazarus.

FBI z kolei poinformowało, że Lazarus ukrył ok. 1580 bitcoinów z poprzednich ataków i przygotowuje się do ich wypłaty. Fundusze mogą pochodzić z cyberataków na Axie Infinity (skradziono kryptowaluty o wartości ok. 620 milionów dolarów), Horizon Bridge (100 milionów dolarów) lub włamania do portfeli użytkowaników Atomic Wallet (35 milionów dolarów), które miały miejsce wcześniej w tym roku.


„W ciągu ostatnich 24 godzin FBI wyśledziło kryptowaluty skradzione przez podmioty powiązane z TraderTraitor (rodzaj oprogramowania szpiegującego - przyp. tłum.) z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD) (znane również jako Lazarus Group i APT38). FBI uważa, że KRLD może próbować wypłacić bitcoiny warte ponad 40 milionów dolarów.

Dochodzenie FBI wykazało, że aktorzy powiązani z TraderTraitor przenieśli około 1580 bitcoinów z kilku kryptowalutowych ataków hakerskich i obecnie przechowują te środki pod następującymi adresami w sieci bitcoin:
3LU8wRu4ZnXP4UM8Yo6kkTiGHM9BubgyiG
39idqitN9tYNmq3wYanwg3MitFB5TZCjWu
3AAUBbKJorvNhEUFhKnep9YTwmZECxE4Nk
3PjNaSeP8GzLjGeu51JR19Q2Lu8W2Te9oc
3NbdrezMzAVVfXv5MTQJn4hWqKhYCTCJoB
34VXKa5upLWVYMXmgid6bFM4BaQXHxSUoL

Firmom z branży kryptowalutowej zaleca się analizowanie danych blockchain powiązanych z tymi adresami i zachowanie ostrożności oraz zapobieganie transakcjom (zarówno bezpośrednim, jak i pośrednim) z ich udziałem." (tłumaczenie własne) - ogłosiło FBI w komunikacie prasowym z 22 sierpnia 2023 r.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.fbi.gov/news/press-releases/fbi-identifies-cryptocurrency-funds-stolen-by-dprk 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER