Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Giełdy zablokowały kryptowaluty z ataku na Cypher o wartości 600 tysięcy dolarów

Dwie scentralizowane giełdy zablokowały kryptowaluty o wartości około 600 000 dolarów przesłane do nich przez hakerów po ataku na protokół Cypher. Kryptowaluty (149 tys. USDT i 39 tys. SOL) o łącznej wartości około 1 mln dolarów zostały skradzione 7 sierpnia 2023 r. z Cypher - protokołu pozwalającego handlować kontraktami futures w sieci Solana. W konsekwencji ataku działanie protokołu musiało zostać zawieszone. 

Po exploicie zespół Cypher Protocol zaapelował do hakera o zwrot kryptowalut w zamian za nagrodę (tzw. bug bounty), ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Dlatego wybrani przez obsługę protokołu Cypher analitycy śledczy blockchain rozpoczęli śledzenie skradzionych kryptowalut. Około 600 000 dolarów w skradzionych kryptowalutach odnaleziono na 2 scentralizowanych giełdach, które zgodziły się je zablokować.

Fundusze powinny teraz zostać postawione do dyspozycji organów ścigania w celu zajęcia ich w ramach prowadzonego śledztwa, a następnie zwrócone do Cypher.

Będziemy Was informować na bieżąco o nowych informacjach w tej sprawie.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cryptopotato.com/cypher-protocol-exploited-will-the-hacker-return-the-funds-details/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER