Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Bitfinex i jego użytkownicy odzyskają 3,6 miliarda dolarów skradzione w wyniku ataku hakerskiego w 2016 roku

Ylya Lichtenstein, 35-letni rosyjsko-amerykański przedsiębiorca i 33-letnia Heather Morgan, jego żona i początkująca raperka, oboje oskarżeni o pranie wartych miliardy dolarów kryptowalut skradzionych w 2016 roku z wirtualnej giełdy Bitfinex, zawarli ugodę z amerykańskimi organami ścigania. Oboje zostali aresztowani w lutym 2022 r. Ilya przebywa obecnie w areszcie, podczas gdy jego żona została przeniesiona do aresztu domowego po wpłaceniu kaucji w wysokości 3 milionów dolarów. Mają stawić się w 3 sierpnia w sądzie w Waszyngtonie, który ma zaakceptować zawartą ugodę.

Para przyznała się do spiskowania w celu wyprania 119 754 bitcoinów, obecnie wycenianych na około 4,5 miliarda dolarów, i zgodziła się zwrócić wszystkie zabezpieczone kryptowaluty, gotówkę i złote monety. Żadne szczegóły dotyczące kary nie są jeszcze dostępne dla opinii publicznej.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa z udziałem ekspertów/analityków śledczych blockchain i specjalistów IT amerykańskie organy ścigania zabezpieczyły ponad 94 000 bitcoinów (o wartości około 3,6 miliarda dolarów w momencie przejęcia), które zostały skradzione w 2016 roku z giełdy Bitfinex.

Podejrzani próbowali wyprać skradzioną kryptowalutę, dokonując wpłat w darknetowym serwisie AlphaBay, używając go jako miksera, a następnie transferowali je na fałszywe konta na giełdach kryptowalutowych i wreszcie wypłacali je za pośrednictwem legalnych kont giełdowych na swoje konta osobiste i firmowe. FBI wyśledziło transakcję BTC do Heather, która użyła karty podarunkowej Walmart o wartości 500 USD, aby zapłacić za usługi Uber, Hotels.com i PlayStation. Podejrzani posiadali również klucze prywatne do portfeli, które bezpośrednio otrzymały skradzione bitcoiny i które również zostały przejęte przez FBI.

Wszystkie odnalezione i zabezpieczone przez śledczych kryptowaluty (94643.3061402 BTC) zostały przeniesione z portfela kontrolowanego przez podejrzanych do portfela kontrolowanego przez Departament Sprawiedliwości USA o adresie Bitcoin bc1qazcm763858nkj2dj986etajv6wquslv8uxwczt - można śledzić go tutaj https://blockstream.info/address/bc1qazcm763858nkj2dj986etajv6wquslv8uxwczt
 
Zabezpieczone środki zostaną wkrótce zwrócone do Bitfinex i jego użytkowników.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.nytimes.com/2023/07/21/nyregion/bitfinex-heist-laundering-plea-deal.html 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER