Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Mężczyzna oskarżony o kradzież 450 000 dolarów w kryptowalutach i NFT

10 lipca 2023 r. Biuro prokuratora USA w południowym dystrykcie Nowego Jorku ogłosiło akt oskrżenia i zarzuty wobec Soufiance Oulahya, obecnie przebywającemu w areszcie w Maroku, dotyczące kradzieży kryptowalut i NFT o wartości 450 000 USD od ofiary - mieszkańca Manhattanu - poprzez utworzenie fałszywej strony rynku NFT  OpenSea we wrześniu 2021 r.

Według aktu oskarżenia podejrzany ukradł kryptowaluty z portfela ofiary oraz cztery NFT z konta ofiary na największym rynku NFT – opensea.io

Oulahyane wykorzystał płatną reklamę w popularnej wyszukiwarce, aby zwabić ofiarę na sfałszowaną/sklonowaną witrynę OpenSea. Gdy tylko ofiara wprowadziła tzw. seed phrase na spoofingowanej (przypominającej oryginalną) stronie internetowej, ta seed phrase została przesłana na konto e-mail kontrolowane przez Oulahyane, który natychmiast uzyskał dostęp do portfela ofiary i przelał NFT oraz kryptowaluty do swojego własnego portfela.

„Podejrzewa się, że Oulahyane prowadził fałszywą stronę internetową w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu do portfeli kryptowalut ofiar w celu kradzieży ich kryptowalut i NFT. FBI zobowiązuje się do pociągnięcia wszystkich osób, które przeprowadzają cyberataki przeciwko interesom USA, do odpowiedzialności karnej przed wymiarem sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych – bez względu na to, gdzie na świecie się znajdują." (tłum. własne) - powiedziała pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora FBI Christie M. Curtis w komunikacie prasowym.

Spoofing stron internetowych (klonowanie lub tworzenie stron internetowych, które przypominają oryginalne) jest szeroko stosowane przez przestępców w celu kradzieży pieniędzy lub kryptowalut. Aby uchronić się przed tego typu zagrożeniem:
- zawsze dokładnie sprawdzaj stronę internetową, którą odwiedzasz i gdzie przechowujesz swoje kryptowaluty i NFT,
- nigdy nie udostępniaj nikomu swojego komputera lub konta w banku lub na giełdzie kryptowalut,
- nigdy nie podawaj swojej seed phrase w niezweryfikowanych usługach internetowych.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/usao-sdny/pr/defendant-charged-theft-cryptocurrency-and-nfts-through-spoofing-opensea-marketplace 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER