Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Ukraińska policja zlikwidowała 9 oszukańczych call centre

Ukraińska policja rozbiła sieć dziewięciu nielegalnych call center w miastach Dniepr i Kijów, wykorzystywanych przez grupy cyberprzestępcze zajmujące się oszustwami finansowymi. Centra zatrudniały ponad 200 operatorów, którzy podszywali się pod brokerów inwestycyjnych i doradców bankowych.

Przestępcy oszukiwali obywateli krajów Unii Europejskiej polecając fałszywe inwestycje. Wyłudzali również dane bankowe i kart płatniczych swoich ofiar: numery, kody CVV, daty ważności i hasła jednorazowe. Po uzyskaniu tych informacji sprawcy przywłaszczali sobie pieniądze ofiar.

Funkcjonariusze organów ścigania przeprowadzili przeszukania w kilku lokalizacjach na terenie Ukrainy i zabezpieczyli sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, karty SIM oraz rejestry danych potwierdzające działalność przestępczą.

Oszustwa inwestycyjne są obecnie bardzo szeroko wykorzystywane do kradzieży pieniędzy lub kryptowalut. Aby uchronić się przed tego typu zagrożeniem:
- nigdy nie ufaj brokerowi lub doradcy inwestycyjnemu, którego nigdy nie poznałeś osobiście,
- nigdy nie udostępniaj nikomu swojego komputera lub konta w banku lub na giełdzie kryptowalut,
- nigdy nie podawaj informacji o swojej karcie kredytowej ani danych osobistych lub bankowych w niezweryfikowanych usługach internetowych.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.npu.gov.ua/news/kiberpolitsiia-prypynyla-diialnist-9-ty-shakhraiskykh-call-tsentriv-u-kyievi-ta-dnipri 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER