Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Giełda Binance zablokowała kryptowaluty o wartości 4.4 milionów dolarów powiązane z północnokoreańskimi hakerami

24 maja giełda Binance poinformowała o zablokowaniu około 4,4 miliona dolarów w kryptowalutach przeznaczonych dla jednej z organizacji wspierających działalność hakerów sponsorowanych przez rząd Korei Północnej.

Fundusze miały zostać przekazane Uniwersytetowi Automatyki w Pjongjangu, który słynie ze szkoleń cyberprzestępców wchodzących w skład 110. Centrum Badawczego północnokoreańskiej armii - jednostki odpowiedzialnej za wsparcie i nadzór nad grupą Lazarus i innymi północnokoreańskimi grupami cyberprzestępczymi.

„KRLD prowadzi działania w cyberprzestrzeni i udostępnia pracowników sektora wysokich technologii (IT), którzy w nieuczciwy sposób są używani do uzyskiwania dochodów, w tym w wirtualnej walucie, w celu wspierania władzy Kima i jego priorytetów, takich jak nielegalne finansowanie programu broni masowego rażenia i programu budowy pocisków balistycznych" [tłum. własne] – czytamy w oświadczeniu Departamentu Skarbu USA.

23 marca 2022 r. dwie północnokoreańskie grupy hakerskie, znane jako Lazarus i BlueNorOff (identyfikowana również jako APT38), ukradły 173 600 tokenów Ether i 25,5 mln USDC w dwóch transakcjach, wykorzystując lukę w zabezpieczeniach mostu pomiędzy blockchainami Ethereum i Ronin. Atak ten jest znany jako Axie Infinity hack. Lazarus był również odpowiedzialny za kradzież 100 milionów dolarów w kryptowalutach z mostu Horizon do blockchainu Harmony w czerwcu 2022 r. Część ze skradzionych kryptowalut została już odzyskana.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy1498 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER