Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych
Analiza przepływu funduszy
Raporty na temat skradzionych kryptowalut
crypto-security.pl | Newsletter


Operator Colonial Pipeline zapłacił 5 milionów dolarów okupu

Firma Colonial Pipeline – operator rurociągu, który dostarcza 45% paliwa na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, musiał czasowo zawiesić działalność w wyniku zablokowania systemów informatycznych firmy przez oprogramowanie typo ransomware. Oprogramowanie ransomware zostało stworzone przez Darkside – grupę hakerów z Europy Wschodniej. Jego zadaniem jest całkowita blokada dostępu do systemów informatycznych uniemożliwiając użytkownikom dostęp do plików dopóki nie zostanie zapłacony okup – z reguły płatność jest wymuszana w BTC lub innych kryptowalutach.

Atak DarkSide spowodował niedobory paliw, wysokie ceny na stacjach benzynowych i ogólną panikę w Stanach Zjednoczonych. Pomimo swoich wcześniejszych zapewnień że nie zamierza płacić okupu, firma Colonial Pipeline Co. zapłaciła hakerom prawie 5 milionów dolarów w kryptowalutach już kilka godzin po ataku.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-05-13/colonial-pipeline-paid-hackers-nearly-5-million-in-ransom

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER